Dodací lhůty stavebního materiálu a oken

Dodací lhůty stavebního materiálu a oken

255080537 425373772524685 6185870611886803996 n

Stavební materiál a tedy i okna jsou v současné době nedostatkovým zbožím. U oken je situace trochu nestálá z důvodu kombinací více druhů materiálů. V praxi se nám také stalo, že než aby zákazník čekal, tak jsme přijeli na stavbu s oknem bez skla a sklo následně přivezl technik za dva týdny. Okno totiž bylo objednáno s mřížky uvnitř skelné výplně a ty jednu dobu nebyli vůbec dostupné.

Proč jsou výrobní lhůty dlouhé?

Problémy jsou snad na všech faktorech. Nejsou volné kontejnery na mezinárodní přepravu, nejsou řidiči. Přepravní lodě jsou na dlouhé lhůty obsazené a když vyjedou jsou přeplněné. Tím se nedostane zboží do výroby.

Ve výrobě se pracuje svátek – nesvátek, dokonce i v sobotu, nabrali spoustu lidí, koupili kamiony a stále se nestíhá. K tomu všemu se rozmohl enormní zájem o stavební materiál a okna dosáhli svých limitů ve výrobě také.

Jednotlivý výrobci oken se tedy podotýkají s různými nedostatky. U většin si situace vynutila jiný úhel pohledu na věc a začít se zásobit. V naší dodavatelské výrobě ztrojnásobili sklady profilů a veškerého příslušenství k tomu potřebnému a díky tomu si držíme ještě ucházející dodací lhůty.

Zdražení stavebního materiálu

Zdražení se oken dotklo také, ale naštěstí ne v takové míře jako například u železných profilů, či dřeva. Současně musíme brát v potaz, že ceny ovlivní i celosvětově rekordní poptávka. Dalo by se tedy říci, že situace je všude obdobná.

Ohledně dalších nákladů do budoucna vidíme tlak na větší mzdové výdaje a to hlavně ze strany montážníků oken a dopravců. Doprava se zdražuje o řády procent a když se toto nasčítá nedá se cena garantovat. Bohužel tedy každou kalkulaci můžeme garantovat maximálně 10 dnů. Pak musíme udělat novou nabídku. Obdobně se k současné situaci staví stavební firmy.

Stavebnictví v roce 2022

I když to v současnosti tak nevypadá, tak ze strany dodávek a montáže oken od domo-okna.cz očekáváme v roce 2022 výrazné časové zlepšení. Co se cen týká, tak to zatím vypadá, že staré nižší ceny se vracet nebudou. I tak doporučujeme řešit stavební výplně – okna, dveře a HS portály dopředu alespoň 2 měsíce. A málokdy se zrovna okno nedá nenaplánovat. Situace kdy musíte dočasně místo okna použít igelit, nebo měnit stavební rozměry bychom nepřáli nikomu. Vede to pak k dalším změnám a ústupkům od Vašeho vysněného bydlení.


Warning: Undefined variable $author_id in /home/customer/www/domo-okna.cz/public_html/wp-content/themes/aora/inc/functions-frontend.php on line 139