EkoSun 6
EkoSun6RL

Tepelná a zvuková izolace na velmi dobré úrovni. Okna, které zaručují pohodlí a trvanlivost po mnoho let. Nejlepší poměr cena/kvalita. Doporučuje se pro energeticky úsporné stavby.

Vlastnosti

 • profil třídy „B”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • montážní hloubka 81 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém jádře,
 • systém se 2 těsněními,
 • dostupné ve variantě s křídlem Soft-line,
 • zasklení – pakety do šířky 55 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • ve standardu pojistka proti nesprávné poloze kliky (okno RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (OS okna),
 • kování standardně vybaveno dvěma body na křídlo, na ochranu proti vloupání,
 • možnost výroby okna s pevným nebo pohyblivým sloupkem,
 • doporučeno pro energeticky úsporné stavby.

Energetická účinnost

Estetické hodnoty oken zhotovených na bázi systému Eko Sun 6 jdou ruku v ruce s technickými parametry. Systém má velmi dobré tepelné vlastnosti a vytváří obrovské konstrukční možnosti. Profily s hloubkou 81 mm umožňují použití zasklení do šířky až 54 mm.

 

Pro dosažení nejvyšší tepelné izolace okna Eko Sun 6 doporučujeme okno vybavit trojsklem a teplým distančním rámečkem. Teplý distanční rámeček je vyroben z kompozitního izolačního materiálu. Zlepšuje izolační vlastnosti skla a snižuje riziko kondenzace vodní páry, která v zimním období může zmrznout. To zase může způsobit vznik námrazy kolem těsnění. Kromě toho, teplé rámečky jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení rámu s lištou.

 

Zlepšení tepelných parametrů oken rovněž zaručí sklo. Skla mají selektivní vrstvu, která pomáhá nejen snížit náklady na vytápění, ale také snížit náklady spojené s klimatizací pokojů v horkých dnech. Sklo, díky speciální vrstvě, propouští mnohem méně sluneční energie, takže v létě můžete v místnostech snadno udržovat příjemnou teplotu. A v zimním období je okno překážkou pro unikající teplo.

 

Okna postavené na bázi systému Eko Sun 6 jsou také velmi dobrou bariérou pro hluk přicházející zvenčí. Zvuková izolace oken může být zvýšena použitím zasklení pohlcujícího hluk.

 

Okna mají také vysokou třídu vodotěsnosti. Dokonce v případě extrémních změn počasí není možné, aby se voda mohla dostat dovnitř budovy.

Dekory

Dekory je možné kombinovat i zvenku/zevnitř. Bílá, Antracit, Ořech, Zlatý dub, Mahagon a Tmavý dub jsou k dostání ve standartní dodací lhůtě. Zbylé dekory mají o trochu delší termíny dodání.

Doplňky

Velmi často je jediným způsobem, jak zajistit dostatečné větrání, instalace ventilátorů. Ventilátory, a to i v zavřené poloze, poskytují stálý přísun čerstvého vzduchu. Máme celou řadu tlakových, hygro a okenních ventilátorů.

 

Při hledání účinné ochrany proti hmyzu stojí za to sáhnout po moskytiérách. V závislosti na potřebách nabízíme rámové, posuvné, dveřní a rolovací moskytiéry.

 

Ochranu proti proměnlivým povětrnostním podmínkám, soukromí a ochranu proti zlodějům zajistí venkovní rolety. V závislosti na stupni investice nabízíme rolety adaptivní, skryté (pod omítkou) nebo předokenní.

 

Standardní okenní kování také doporučujeme vybavit dalšími prvky, které zvyšují jeho funkčnost. Určitě stojí za to sáhnout po brzdě ovládané klikou. Díky ní můžeme po otočení kliky o 45 stupňů směrem dolů otevřené okenní křídlo pevně uzamknout na vybranou šířku. Tento mechanismus nám umožní intenzivní vyvětrání bytu bez obav, že nám náhlý poryv větru okna zabouchne.

 

Všechny otevíratelné a vyklápěcí okna jsou standardně v rohu vybavena mikroventilací. Pro větší pohodlí však okno doporučujeme vybavit vícestupňovým nakloněním, díky čemuž uživatel dostane možnost nastavit stupeň naklonění křídla. Zajímavým návrhem je také brzda v klice. Umožní zastavit okenní křídlo po otevření v libovolné poloze.

 

Pokud chceme okno zabezpečit před jeho otevřením, při zachování možnosti jeho naklonění, měli bychom ho vybavit kováním, tzv. anglické kování.