EkoSun 70
EkoSun70

Dnešní technologie a možnosti způsobují, že se okna stávají jedním z hlavních dekorativních prvků budovy.

Profily v systému Eko Sun 70 jsou k dispozici ve dvou variantách (Soft-Line a Round-Line), díky čemuž vytváří velké možnosti kombinací. Jsou k dispozici v široké škále hladkých a dřevopodobných barev. Okna mohou být odýhované jednostranně, oboustranně a ve formule duo-kolor. Použití dýhy duo-kolor umožní perfektně doladit kombinace pokud jde o vzhled fasády a interiéru. Profily mohou mít totiž jinou barvu zevnitř než zvenčí.

 

Okna mohou být vyrobeny za použití pevného nebo pohyblivého sloupku. Pohyblivý sloupek je prvek okenní konstrukce, který je pevně spojen s jedním z křídel. Jen díky němu jsme schopni si naplno užít plnou propustnost světla. Protože po otevření okna není světlo ničím rozdělené.

Vlastnosti

 • profil třídy „B”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • montážní hloubka 70 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém jádře,
 • systém se 2 těsněními,
 • ve standardu pojistka proti nesprávné poloze kliky (okna RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (OS okna),
 • zasklení – pakety do šířky 45 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • kování standardně vybaveno dvěma body na křídlo, na ochranu proti vloupání,
 • výběr varianty s křídlem Round-Line nebo Soft-Line,
 • možnost použití skrytého kování.

Bezpečnost

Estetické hodnoty oken zhotovených na bázi systému Eko Sun 70 jdou ruku v ruce s technickými parametry. Systém má velmi dobré tepelné vlastnosti a vytváří obrovské konstrukční možnosti. Doplněný trojitým sklem a teplým distančním rámečkem může být opravdu velmi dobrým tepelným izolantem. Poskytuje také dobrou ochranu proti vloupání.

Ve standardu jsou okna Eko Sun 70 vybavena bohatou škálou kování. Ve standardu je kování vybaveno dvěma jazýčky a čepy na ochranu proti vloupání s nastavitelným dorazem. Tyto prvky poskytují optimální ochranu. Bezpečnost používání zaručí zámek nesprávné polohy kliky, který se do otevíratelných a vyklápěcích oken montuje ve standardu.

Na přání zákazníka můžeme okno vybavit kováním, které splňují podmínky pro třídy WK1 a WK2. Chcete-li zvýšit třídu odolnosti proti vloupání vybavte okna klikou Hoppe Secustik s klíčem. Kliky Hoppe Secustik jsou vybaveny patentovaným blokovacím mechanismem, který poskytuje integrované zabezpečení bránící posunutí okenního kování zvenčí. Dodatečná ochrana v podobě klíče nám dá také záruku toho, že okno nebude možné otevřít zevnitř.

Chcete-li ještě zvýšit třídu zabezpečení okna, můžete ho vybavit bezpečnostním sklem, sklem z tvrzeného skla, jazýčkovými kontakty nebo také poplachovou smyčkou. Jazýčkové kontakty jsou magnetické senzory otevření okna, které aktivují alarm, když krycí kování změní svoji polohu. Alarmová smyčka ve skle začne fungovat v okamžiku rozbití skla nebo jakéhokoliv jiného narušení jeho struktury.

Dekory

Dekory je možné kombinovat i zvenku/zevnitř. Bílá, Antracit, Ořech, Zlatý dub, Mahagon a Tmavý dub jsou k dostání ve standartní dodací lhůtě. Zbylé dekory mají o trochu delší termíny dodání.

Doplňky

Velmi často je jediným způsobem, jak zajistit dostatečné větrání, instalace ventilátorů. Ventilátory, a to i v zavřené poloze, poskytují stálý přísun čerstvého vzduchu. Máme celou řadu tlakových, hygro a okenních ventilátorů.

 

Při hledání účinné ochrany proti hmyzu stojí za to sáhnout po moskytiérách. V závislosti na potřebách nabízíme rámové, posuvné, dveřní a rolovací moskytiéry.

 

Ochranu proti proměnlivým povětrnostním podmínkám, soukromí a ochranu proti zlodějům zajistí venkovní rolety. V závislosti na stupni investice nabízíme rolety adaptivní, skryté (pod omítkou) nebo předokenní.

 

Standardní okenní kování také doporučujeme vybavit dalšími prvky, které zvyšují jeho funkčnost. Určitě stojí za to sáhnout po brzdě ovládané klikou. Díky ní můžeme po otočení kliky o 45 stupňů směrem dolů otevřené okenní křídlo pevně uzamknout na vybranou šířku. Tento mechanismus nám umožní intenzivní vyvětrání bytu bez obav, že nám náhlý poryv větru okna zabouchne.

 

Všechny otevíratelné a vyklápěcí okna jsou standardně v rohu vybavena mikroventilací. Pro větší pohodlí však okno doporučujeme vybavit vícestupňovým nakloněním, díky čemuž uživatel dostane možnost nastavit stupeň naklonění křídla. Zajímavý návrh je také brzda v klice. Umožní zastavit okenní křídlo po otevření v libovolné poloze.

Pokud chceme okno zabezpečit před jeho otevřením, při zachování možnosti jeho naklonění, měli bychom ho vybavit kováním, tzv. anglické kování.