Salamander Streamline 76
Salamander 76

Dokonalá volba pro ty, kdo si cení eleganci a komfort.  Profily renomovaného německého producenta. Okna vyrobená v systému Streamline 76 v sobě spojují maximální bezpečnost, vysokou tepelnou a akustickou izolaci. Jsou odolná proti působení vnějších faktorů a vyznačují se intensivní bílou barvou.

Vlastnosti

 • profil třídy „B”,
 • 5-komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 76 mm,
 • standardní blokování špatné polohy kliky (okna RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (okna RU),
 • kování standardně se 6 body proti vloupání na křídlo,
 • systém vybaven dvěma těsněními,
 • standardně otevřená ocel tloušťky 1,5 mm,
 • na bílém, hnědém a karamelovém jádře,
 • dostupná ve variantě s Classic-line křídlem nebo Round-line,
 • zasklívání izolačním sklem šířky až 49 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • možnost použití hliníkového opláštění,
 • možnost zhotovení oken se sanačním rámem,
 • možnost použití skrytého kování.

Bezpečnost

Standardně jsou okna vybavena čtyřmi body proti vloupání na křídle, čepy znesnadňujícími vloupání s regulací přítlaku a blokováním špatné polohy kliky. Důležitou roli hraje rovněž vnitřní středový přítlak. Tento přítlak zajišťuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a lehký chod okenních křídel. Na přání zákazníka můžeme okno vybavit tak, aby splňovalo podmínky třídy WK1 nebo WK2.

V budovách, ve kterých je riziko vloupání zvláště vysoké, doporučujeme montáž jazýčkových kontaktů nebo poplašné smyčky ve skleJazýčkové kontakty jsou magnetická čidla pohybu. V případě jejich použití i nepatrný pohyb okenního kování způsobí zapnutí alarmu. Poplašná smyčka působí při rozbití skla nebo jiném porušení jeho struktury.

Estetika

Okna vyrobená na základě profilů renomovaného německého producenta tvoří nové standardy, pokud jde o dlouholetou životnost a údržbu povrchu truhlářských výrobků. Vyznačují se mimořádnou sněhobílou barvou. Lesklé profily, vyrobené z nejkvalitnějšího PVC, se snadno udržují v čistotě a jsou odolné proti působení atmosférických podmínek.

 

Chcete-li, aby okna měla osobitý vzhled a ladila s fasádou a interiérem budovy, nabízíme volbu dýhy. Okna z naší nabídky jsou dostupná v desítkách barev hladkých nebo imitujících dřevo. Okna dýhujeme jednostranně, dvoustranně a také technikou duo-kolor. Neobyčejně zajímavým řešením je rovněž použití dýhy full colour. Je to nejen záruka estetiky, ale také jednotné struktury, trvanlivosti barvy a precizní konečné úpravy. U tohoto řešení dýhujeme nejen rám, ale také dutiny, hrany křídel a jiné elementy okna. Dýhováni full colour je dostupné pouze při volbě barev imitujících dřevo.

 

Neobyčejně zajímavý vzhled může poskytnout oknům hliníkové opláštění Aluskin. Díky němu můžeme bez problému spojit praktické výhody oken z PVC s moderním designem oken aluminiových. Obložení je dostupné v celé škále barev RAL. Máme rovněž bohatou nabídku strukturálních laků. 

 

Při vytváření okna používáme nejen kvalitní komponenty, ale rovněž dbáme na to, aby samotný technologický proces probíhal dle nejvyšších standardů. Strojní park, kterým disponujeme, nám umožňuje vyrábět okna za využití nejmodernějších technologií, jako je V-Perfect. Je to inovativní systém spojování okenních profilů z PVC, díky kterému jsou sváry prakticky neviditelné.

Dekory

Dekory je možné kombinovat i zvenku/zevnitř. Bílá, Antracit, Ořech, Zlatý dub, Mahagon a Tmavý dub jsou k dostání ve standartní dodací lhůtě. Zbylé dekory mají o trochu delší termíny dodání.

Úspora energie

Energeticky úsporná okna s vysokou úrovni tepelné a zvukové izolace. Streamline 76 standardně garantují optimální ochranu. Izolační dvojskla, dvě těsnění a profil se stavební hloubkou 76 mm zajišťují, že okna účinnou brání unikání tepla z interiéru.

 

Chcete-li zlepšit tepelný komfort, doporučujeme dovybavit okna izolačním trojsklem a teplým rámečkem. Nabízíme teplé distanční rámečky, které se vyznačují nejlepší účinností. Jsou vyrobeny z materiálu, který má speciální tepelné vlastností, s tenkou vrstvou speciální fólie, která zcela eliminuje prostup těsnicích plynů a vodní páry. Díky své konstrukci teplé rámečky z naší nabídky nejen zlepšují izolační schopnost skel, ale také zaručují dlouhodobou těsnost skel a maximální omezení ztrát tepelné energie.

Okna vyrobená systémem Streamline 76 doporučujeme vybavit skla se selektivní vrstvou. Jedná se o inovační řešení. Sklo propouští mnohem méně sluneční energie, což v létě umožňuje snadno udržet příjemnou teplotu v místnostech a snížit výdaje na klimatizaci. V zimě sklo účinně brání proti unikání tepla z interiéru.

Doplňky

Okna vyrobená systémem Streamline 76 doporučujeme vybavit větracími lištami z naší nabídky. Máme bohatou nabídku větracích lišt řízených hygroskopicky nebo tlakem. Nabízíme rovněž kliky Hoppe Secustik se zámkem a klíčkem a stylové kliky Moonline. Okna je dobré doplnit brzdou rozevření ovládanou klikou. Díky ní můžete okenní křídlo jedním pohybem ruky zablokovat ve zvolené šířce otevření. Stačí pootočit kliku o 45° dolů. Je to mimořádně komfortní řešení, které umožňuje intensivní větrání místností bez obav, že prudký náraz větru zabouchne okno.

 

U oken, ke kterým mohou mít přístup děti, doporučujeme montáž kování s tzv. anglickým vyklápěním. V takovém případě může rodič bez problému zablokovat možnost otvírání okna a ponechat pouze možnost jeho vyklopení. 

 

Chcete-li získat nevšední vzhled okna, můžete okno doplnit o okenní příčky, které slouží k rozčlenění plochy okna na menší části. Nabízíme příčky meziskelní nebo nalepovací. Oba typy příček mohou mít libovolnou barvu z palety barev Salamander, díky tomu je bez problému sladíme s barvou okenních profilů.

 

Tradiční okenní sloupek doporučujeme nahradit pohyblivým sloupkem o šířce 62 mm. Je to neobyčejně inovační řešení, díky kterému si uživatel po otevření okna může vychutnat ničím nerušený výhled. Sloupek je totiž pevně spojen s jedním z okenních křídel. 

 

Osobám, které hledají soukromí a ochranu před nadměrným vystavením slunečnímu záření, doporučujeme dovybavit okna roletami typu screen. Rolety typu screen jsou jedním z nejstylovějších způsobů ochrany interiérů před nadměrným ohřevem. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního záření. Díky tomu napomáhá uživateli zachovat komfortní teplotu uvnitř budovy.

Renovace

Na základě systému Streamline 76 vyrábíme kromě typických oken rovněž okna vhodná pro rekonstrukce. Jejich montáž je mimořádně jednoduchá a rychlá. Nevyžaduje demontáž staré okenní zárubně, díky tomu máme jistotu, že neporušíme stěnu ani fasádu. Neinvazivní montáž okna je nejlepším a někdy jediným použitelným řešením při opravě památkových objektů.

 

Specifikace:

 • systém 5komorový,
 • stavební hloubka 76 mm,
 • renovační „ploutev“ výšky 35 nebo 60 mm s možností přiříznutí na libovolný rozměr,
 • na bílém, hnědém a karamelovém jádře,
 • systém vybaven 2 těsněními,
 • zasklívání izolačním sklem o šířce až 49 mm.