Jak správně zaměřit okno

Jak správně zaměřit okno

jak zmerit blog

Jaké okno budete měnit? Klikněte na Vaše okno pro detailní popis zaměření

Na zaměření okna budete potřebovat:

  • Metr
  • Tužku
  • Papír

Pokud si nejste jisti raději nám zavolejte, nebo napište a rádi poradíme, nebo se domluvíme na odborném zaměření současně s naší montáží.

spaletove okno

Špaletové okno

Při výměně špaletového okna je důležité zaměřit venkovní i vnitřní rozměr a pokud je to možné nové okno zapustíte do ostění.

jednoduche okno

Jednoduché okno / šroubovaná okna

U jednoduchých oken zaměříme rozměr stavebního otvoru a odečteme prostor na pěnu.

zamereni sirka

NÁVOD PRO ZAMĚŘENÍ ZALOMENÉHO OSTĚNÍ A VĚTŠINOU ŠPALETOVÉHO OKNA

Rozměr stavebního otvoru pro výměnu zapuštěného, či špaletového okna měřte vždy z venkovní strany a na šířku naopak přičtěte +4 cm až +10 cm (rám samotného okna má 64mm), abyste okno zapustili do venkovní zdi.

Nejdříve změřte šířku

Šířka je třeba změřit raději na třech místech. Na papír si napište nejmenší číslo přesně na mm. K rozměru šířky přičtěte 20mm (2cm) až 100mm (10cm) to bude zapuštění rámu do zdi. Pro jistotu zaměřte okno i zevnitř, abyste nepřičetli moc a okno se Vám vešlo do stavebního otvoru. Například 1200mm + 20mm = 1220mm požadovaná šíře okna – zhotovte v konfigurátoru na míru
zamereni detail

Rozměr měřte od ostění – hrany stavebního otvoru k ostění. Pokud máte okno již demontované je to o to snazší.

zamereni vyska

Poté změřte výšku

Výšku opět měříme na třech místech. Na papír si napište nejmenší číslo přesně na mm. Například 1800mm (180cm). Naše okna mají podkladový profil 3 cm, který není započtený v rozměru okna. Dejte tedy pozor abyste okno mohli nahoře 3 cm zapustit. Většinou tedy požadujete výšku okna například 1800mm

Od výšky nemusíte odečíst podkladový profil

Pokud měříte výšku otvoru na okno bez parapetu - tedy čistou výšku stavebního otvoru , tak nemusíte nic odečítat. Jen si dejte pozor, zda zevnitř můžete nahoře zapustit okno 3cm + 2 cm na pěnu. Pokud měříte výměnu okna, na kterém je již nainstalovaný parapet, tak u vnitřní výšky potřebuje jen 30mm (3cm) oproti výšce naměřené zvenku. To bude zapuštění okna a prostor pro pěnu. Pro jistotu si však změřte i výšku současného parapetu. Pokud se jedná o starý parapet nemusí výška odpovídat dnešním normám.

zamereni detail parapet

Zadejte rozměr hledaného okna, či dveří

Rozměr šířky

Rozměr výšky

zamereni sirka

NÁVOD PRO ZAMĚŘENÍ ROVNÉHO OSTĚNÍ A TEDY KLASICKÉHO OKNA

  Rozměr stavebního otvoru pro výměnu zapuštěného, či špaletového okna měřte vždy z venkovní strany a na šířku naopak přičtěte +4 cm, abyste okno zapustili do venkovní zdi.

Nejdříve změřte šířku

Šířka je třeba změřit raději na třech místech. Na papír si napište nejmenší číslo přesně na mm. Z rozměru šířky odečtěte 20mm (2cm) To bude spára vyplněná montážní pěnou. Například 1200mm – 20mm = 1180mm požadovaná šíře okna – zhotovte v konfigurátoru na míru
zamereni detail

Rozměr měřte od ostění – hrany stavebního otvoru k ostění. Pokud máte okno již demontované je to o to snazší.

zamereni vyska

Poté změřte výšku

Výšku opět měříme na třech místech. Na papír si napište nejmenší číslo přesně na mm. Například 1800mm (180cm) a odečteme 2cm na montážní pěnu případně i 3cm na podkladový profil (dá se sundat, ale slouží k připojení parapetu.) Většinou tedy požadujete výšku okna například 1800mm – 50mm = 1750 mm

Od výšky odpočtěte podkladový profil

Pokud měříte výšku otvoru na okno bez parapetu - tedy čistou výšku stavebního otvoru je třeba od výrobních rozměrů odečíst 3cm podkladový profil na parapety a 2cm na montážní pěnu. Pokud měříte výměnu okna, na kterém je již nainstalovaný parapet, tak od rozměru výšky odečtěte jen 20mm (2cm) To bude spára vyplněná montážní pěnou. Pro jistotu si však změřte i výšku současného parapetu. Pokud se jedná o starý parapet nemusí výška odpovídat dnešním normám.

zamereni detail parapet

Rozměr měřte od ostění (stavebního otvoru) k parapetu – případně ostění. Nezapomeňte, že pokud měříte ke stavebnímu otvoru – ostění, tak od výšky okna odečtěte podkladovou lištu 3cm pro připojení parapetu!

Zadejte rozměr hledaného okna, či dveří

Rozměr šířky

Rozměr výšky

Rozměry okna, které se mohou hodit

Rozměry profilu okna. Tyto rozměry jsou použity pouze pokud má okno křídlo. Tedy pokud je otvíravé. Fixní – neotvíravé okna většinou křídlo nemají, aby se zvětšil prostup světla. Vždy nezapomeňte, že na spodním profilu přibude podkladová lišta 3cm. U dveří může být profil a jeho poměr jiný.

ekosun70 profil rez
Řez profilem EkoSun 70

Výška kliky od spodní části okna

ROZMĚR VÝŠKY OKNAROZMĚR VÝŠKY KLIKY OD DOLNÍ ČÁSTI OKNA
394 – 544182 mm
545 – 774247 mm
775 – 954357 mm
955 – 1204457 mm
1205 – 1454657 mm
1455 – 1704657 mm
1705 – 1814757 mm
více než 18151107 mm


Warning: Undefined variable $author_id in /home/customer/www/domo-okna.cz/public_html/wp-content/themes/aora/inc/functions-frontend.php on line 139