Má smysl parotěsná páska na okna?

Má smysl parotěsná páska na okna?

03

Montáž oken je stejně tak důležitá jako kvalita samotného výrobku. Pokud podceníte jednu z těchto skutečností, tak tepelný izolant a funkčnost okna nebude tak perfektní jako by měla být.

Okenní pásky

Řadí se na více druhů, ale zpravidla jde o pásky, které se lepí kolem okna při montáži aby zachovali pěnu v připojovací spáře celistvou a funkční.

Proč pásky použít?

Spára mezi oknem a stěnou se vždy vyplňuje PUR pěnou (pokud nepoužijete komprimační pásku, která je all in one). A právě PUR pěna je náchylná na UV svícení a také vodu a páry. Pásky tedy funkčně odvádí vodu z pěny a tím mnohonásobně zvyšují její trvanlivost. A právě páry vznikají v místnosti i venku i přesto, že už je připojovací spára zapravená například stavebním lepidlem.

Pokud pásky nepoužijeme pěna degraduje jako na obrázku níže. Taková pěna téměř ztratila svou funkčnost.:

Pěna degradovaná sluncem
Pěna degradovaná sluncem

Zednické zapravení

Zednické zapravení je právě dalším krokem po nalepení pásek. I nejlepší okenní páska od firmy illbruck vydrží na přímém UV záření 9 měsíců. Pásku tedy musíte ochrání například stavebním lepidlem a tedy kompletně zednicky zapravit okno co nejdříve po montáži. Prioritně zapravte venkovní stranu, která je více namáhána sluncem a deštěm. Ale i interiérová strana má svůj účel kvůli již zmiňovaným párám.


Warning: Undefined variable $author_id in /home/customer/www/domo-okna.cz/public_html/wp-content/themes/aora/inc/functions-frontend.php on line 139