Posuvné dveře – jaké jsou druhy a rozdíly mezi nimi

Posuvné dveře – jaké jsou druhy a rozdíly mezi nimi

V tomto článku se dozvíte:

  1. Jaké dveře se hodí pro Vaše využití
  2. Jaký je rozdíl mezi PSK, Smart Slide a HST, které nabízíme na našem e-shopu
  3. Technické výkresy potřebné pro přípravu montáže

Na trhu se nachází široká škála systémů posuvných dveří. Pokud se ale jedná o systémy, které izolují a jsou utěsněné před povětrnostními a vodními vlivy, tak je na výběr jen PSK, Smart Slide a HST neboli HS portál.

Co je PSK (posuvně sklopné dveře)?

Posuvně sklopné dveře jsou nejlevnějším možným systém pro posun do boku. Velikou výhodou tohoto systému je samotný výklop křídla před posunem. Dveře se skládají z pevné části a posuvného křídla, které lze snadno otevřít. Výsledkem je větší svoboda ve využívání prostoru terasy. Čím je tento systém výjimečný? Možnost instalace automatického zařízení při otevírání, které zvyšuje komfort používání.

A co víc, křídla PSK se vyznačují dobrou těsností, což má pozitivní vliv na tepelnou izolaci. Systém je k dispozici ve schématech A a C, ve kterých můžeme vytvořit konstrukci až 6 m širokou.

Smart Slide – cenově dostupná alternativa HS portálu

Snazší ovládání, než PSK nabídnou jednoznačně Smart Slide a HS portály. Díky použití vysoce kvalitního kování se křídlo svobodně otevírá a vzduchotěsnost je na srovnatelné úrovni s jinými okenními systémy. Díky svému vzhledu ve schématech A a C můžeme vytvořit konstrukci širokou až 6 m.

Co je HST (zdvižně posuvné dveře)?

HST portál je zkratka pro HS portály, které nabízí největší stabilitu a pevnost. Díky tomu je možné tvořit velké prosklené plochy. I přes velké rozměry je kování HS portálů dělané tak, že se křídlo nadzvedne a díky tomu snadno a hladce posune do strany. Je k dispozici v různých schématech, což umožňuje, aby šířka výrobku přesáhla 9 m. Po otevření není potřeba překračovat žádný práh. Pouze je spodní profil do spádu cca 5 mm a zvenku i zevnitř navazuje na podlahu.

PSK, HST, Smart Slide – výhody a nevýhody systémů

PSK (PATIO)

Výhody: Rám je svařovaný pro vynikající vzduchotěsnost. Možnost montáže automatu pro usnadnění otevírání. Poloviční váha oproti HS portálu je vhodná pro montáž svépomocí.

Nevýhody: Rozměrové omezení. Práh vespodu dveří po otevření cca 6 cm

Smart Slide

Výhody: Snadné použití, dobrá těsnost, přijatelná cena. Poloviční váha oproti HS portálu je vhodná pro montáž svépomocí.

Nevýhody: Rozměrové omezení.

HST

Výhody: Vhodné pro velkoformátové zasklení, stabilita díky pevným výztuhám, možnost instalace hliníkových krytek, možnost pohonu HS-Master. Bezprahový systém.

Nevýhody: Vyšší cena než u PSK a Smart Slide. Montáž svépomocí je možná cca do 4 m a vyžaduje vyšší zkušenosti a zručnost. Pak je doporučené využít odborníků.


Warning: Undefined variable $author_id in /home/customer/www/domo-okna.cz/public_html/wp-content/themes/aora/inc/functions-frontend.php on line 139