Rozdíl mezi dvojsklem a trojsklem

Rozdíl mezi dvojsklem a trojsklem

analysis of the external heat dispersed in a villa QEFV765 scaled

U každé kalkulace je vždy otázka. Je lepší trojsklo, nebo trojsklo?

Neexistuje univerzální odpověď. Pokud jste se pro výměnu oken rozhodli z důvodu úspory energie, samozřejmě trojskla jsou více tepelně i zvukově izolační a to z pohledu čísel až dvojnásobně (dvojsklo Ug=1,1 trojsklo Ug až 0,5).

Dvojskla

Dvojskla propustí více světla a tak Vám jižní strana vyhřeje byt i v zimě při slunných dnech.

Pro dvojskla, které jsou lehčí postačí i profily, které jsou užší – tedy levnější a finanční úspora je tak na dvou faktorech.

Jsou tedy vhodnou volbou do starších budov s horšími tepelnými vlastnostmi celkové konstrukce, nebo pokud děláte rekonstrukci a neplánujete současně budovu zateplit či jinak řešit další tepelné úniky, případně do trvale neobydlených objektů.

Trojskla

Trojskla jsou těžší a potřebují tedy silnější profily. Jedná se následně o profily s větší tepelnou izolací celé konstrukce a díky tomu dosahují 2-3 krát lepších izolačních vlastností.

U trojskel je tedy nutné si připlatit za celkovou konstrukci. Jedná se tedy o vhodnou volbu pro nízkoenergetické stavby, kde i zbytek stavby je vhodně zaizolován a okny by opravdu uteklo více tepla. Výběr trojskla by jste měli zvážit také pokud je Váš byt na jižní stranu a v létě slunce přehřívá byt. V tomto případě jsou na místě i protisluneční skla, či jiné úpravy.

Trojskla jsou také odolnější v průniku hluku. Mohou tedy být dobrou volbou pokud bydlíte blízko rušné ulice. Trojskla se méně rosí díky širším komorám mezi skly, které lze případně doplnit i o teplé meziskelní rámečky.


Warning: Undefined variable $author_id in /home/customer/www/domo-okna.cz/public_html/wp-content/themes/aora/inc/functions-frontend.php on line 139