Typy skel do oken
Ornamenty.png alpha 127 600x830

Dekorativní skla

Nespočetný výběr skel. Na okna se standardně používá úprava kůra, či matné, ale je možné zhotovit i v jiné úpravě. Dekorativní skla Vám rádi naceníme na míru.

teply ramecek

Specifikace skel

Vysvětlíme Vám rozdíl mezi dvojsklem, trojsklem, bezpečnostním sklem, protislunečním sklem a zvukově izolačním sklem. Také ukážeme možné úpravy příček a další technické detaily zhotovení skel do oken a dveří.

Dekorativní skla

Druhy skel

2sklo

Dvojsklo

 1. Sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. Plavené sklo (vyrábí se tak, že skleněná tavenina vytéká z tavné vany do cínové lázně, nad kterou je ochranný plyn ze směsi dusíku a vodíku – plyn zabraňuje oxidaci kapalného cínu)
 3. Krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

Standardní zdvojené zasklení se součinitelem prostupu tepla U=1,1 W/m2K, které zajišťuje dobrou ochranu proti úniku tepelné energie z místnosti a vysokou propustnost světla. Meziskelní výplň plynem Argon. Toto sklo dosahuje odpovídajících vlastností použitím pokovení s nízkou emisivitou na vnitřní ploše skla. Tato vrstva odráží tepelné záření dovnitř místnosti.

3sklo 1

Trojsklo

 1. Sklo s tepelně izolační vrstvou
 2. Plavené sklo
 3. Sklo s tepelně izolační vrstvou
 4. Krátkovlnné sluneční záření (v zimě energie zdarma)
 5. Hliníkový rámeček (nebo teplý rámeček SWISSPACER)
 6. Molekulární síť
 7. Těsnění

Ztrojené zasklení pro objekty, v nichž jsou velmi důležité tepelně izolační vlastnosti, např. pasivní domy. Sklo se vyznačuje velmi dobrými tepelnými parametry 0,4–0,8 [W/m2K] při zachování velké propustnosti světla. Jako meziskelní výpň se mnohdy používá Krypton s ještě lepšími izolačními vlastnostmi. Trojsklo lépe izoluje i zvuk.

zvukotesne sklo

Zvukotěsné sklo 

 1. Laminát (plavené sklo + folie + plavené sklo)
 2. Plavené sklo s magnetronovou protisluneční a tepelně izolační vrstvou
 3. Akusticky izolační fólie
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

Akusticky izolační skla chrání proti hluku z vnějších zdrojů – rušná ulice, vlaky, letadla, průmysl, sanitky, školy. Zajištění ticha v místnosti podstatně ovlivňuje pocit pohodlí a možnost soustředění. Pamatujte na to, že pokud se hladina hluku v interiéru sníží ve srovnání s hlukem na ulici o 10 dB, má člověk dojem, že se snížila o polovinu. Standardně se útlum zvukotěsných skel pohybuje mezi Rw 40-50dB. Lepších parametrů samozřejmě dosahuje při kombinaci s trojsklem. Akusticky izolační skla lze používat ve všech druzích otvorových výplní. Jejich úkolem je izolovat místnost od vnějšího hluku či tlumení zvuku deště dopadajícího na střešní okna.

Protislunecni sklo

Protisluneční sklo 

 1. Sklo s protisluneční vrstvou
 2. Plavené sklo
 3. Infračervené záření
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění

Speciální vrstva, kterou je pokryto protisluneční sklo, má za úkol snížit teplo vnikající do interiéru. Sklo odráží a pohlcuje teplo a filtruje světlo za účelem snížení odrazů. Protisluneční sklo omezuje používání klimatizace nebo žaluzií. Používá se a doporučujeme ho do vyšších pater bytů na jižní stranu. 

bezpecne sklo

Bezpečná skla – proti nárazu

 1. Sklo s bezpečnostní fólií (laminát)
 2. Plavené sklo
 3. Tepelně izolační
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění
 7. Bezpečnostní fólie

Vrstvené sklo (někdy nepřesně označované jako lepené či conex) je kompozice minimálně dvou skleněných tabulí, spojených mezivrstvou společně přes celý jejich povrch. Pro bezpečnostní vrstvené sklo se nejčastěji jako mezivrstva používají fólie z polyvinylbutyralu (dále PVB). Vrstvená skla s fólií PVB mají vlastní systém značení (např.: 33.2; 88.4; 101010.22). Tato číselná značka dvou (či více) čísel udává tloušťku tabulí skla v mm, následovanou dalším číslem za tečkou, které značí počet (spíše tloušťku) PVB fólií mezi každými dvěma tabulemi skla. U jedné PVB fólie se počítá s tloušťkou 0,38 mm.

Například:
● Sklo označené 33.2 je složeno ze dvou tabulí skla o tloušťce 3 mm, vrstvených pomocí dvou PVB fólií o celkové tloušťce 0,76 mm.
● Pro dvojskla ve složení vrstvené bezpečnostní sklo 33.2 , vzduchová (nebo plynem vyplněná) mezera 14 mm a sklo 4 mm se používá značka 33.2/14/4th (z exteriéru do interiéru)

Bezpečná skla, k jejichž výrobě se používá PVB fólie, mají zvýšenou odolnost proti rozbití. Podle počtu použitých vrstev rozlišujeme různé třídy jeho odolnosti. Čím více je vrstev, tím vyšší je odolnost. Tato skla nazýváme laminovaná. V okamžiku rozbití chrání proti úrazu, protože kousky skla se nerozsypou. V naší nabídce máme také zasklení z tvrzeného skla, se kterým se můžete setkat v automobilech nebo v prostředcích hromadné dopravy. Toto sklo se vyznačuje tím, že v okamžiku rozbití se rozpadne na drobné kousíčky s tupými hranami, což zajišťuje vyšší bezpečnost a ochranu proti úrazu.

BZPC

Bezpečnostní skla

 1. Sklo s bezpečnostní fólií (laminát)
 2. Plavené sklo
 3. Tepelně izolační
 4. Hliníkový rámeček
 5. Molekulární síť
 6. Těsnění
 7. Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní skla snižují riziko vloupání. Vzhledem ke výšené potřebě bezpečnosti jde o častou volbu. Konstrukčně jsou velmi podobná bezpečným sklům, ale bezpečnostní folie je z exteriéru. V závislosti na konstrukci laminovaného skla, které je součástí zasklení, mají skla odpovídající třídu bezpečnosti. Jedná se hlavně o označení ESG, či VSG, které v poslední době nabírá na oblíbenosti. Je však nutné zkombinovat bezpečnostní prvky se zbytkem konstrukce a brát v potaz, že skla výrazně nabírají na váze a tak není tato úprava vhodná např. na standartní balkonové dveře. Pokud je ovšem upravíme na terasové větší křídla, tak je to možné. Veškeré konstrukční a technické parametry s Vámi rádi zkonzultujeme. Napište nám na info@domo-okna.cz pro více info.

V nabídce naši oken a dveří je nespočet možností úprav a kombinací, které technicky i vizuálně zlepší dojem z oken, či dveří. Nechte se inspirovat.